Karibská riviera se nachází u východní pobřeží Yucatánského poloostrova omývá Karibské moře. Od Cancúnu až po Tulum se táhne stopadesátkilometrová riviéra s idylickými plážemi, teplou vodou, korálovými útesy a především s vynikajícími podmínkami pro plavání, šnorchlování či potápění. Cancún (tam přiletíme) je původně ostrov dlouhý 22 km, dnes je spojen silnicí s pevninou a s hekticky rostoucím městem na pobřeží. Pobřeží od Cancúnu po Puerto Morelos se jmenuje Cancúnská riviéra, po ní až po Tulum následuje Mayská riviéra.
(třmen vzít s sebou)
Všechny ponory jsou k dosažení za 10 až 45 minut plavby. U většiny ponorů vás unáší proud a vy se jen díváte na okolní krásy mořského dna. Loď krouží kolem Vás a po ukončení ponoru Vás kapitán vyzvedne (doporučujeme výstupovou dekoboji).
Název cenota pochází z mayského slova tzonot, což znamená "studna! nebo "propadlina".
Cenoty nebyly jen hlavním zdroje pitné vody, ale byla to i svatá místa, kde se konaly oběti i jiné náboženské obřady. jeskyně jsou největší potápěčskou atrakcí na poloostrově Yucatan. Jde o jeskyně se sladkou a slanou vodou, kterou rozděluje heloklines, při ponoru Vás doprovází ve čtyř členných skupinkách místní instruktor. Doprava k jeskyním je zahrnuta v ceně. Výjezdy k cenotům jsou vždy celodenní záležitostí a uděláte zde dva ponory. Potápěčské světlo je nutností, aby vám umožnilo skvělý pohled v jeskyních, kde je viditelnost až 100m. Potápění v cenotech není náročné, zvládnou jej i začátečníci.
Teplota vody v cenotech je 23 - 26°C, doporučujeme oblek 5 mm, kuklu a tenké rukavice.
Navšítíme spolu archeologický park X-Caret. Ve velkém tropickém akváriu můžeme obdivovat vzácné mořské ryby a želvy, jiná místa přímo vybízejí ke šnorchlování, Další zajímavosti jsou názorné modely všech velkých mexických archeologických nalezišť a poučná je také návštěva místní botanické zahrady.